Влагата се појавува во бањата, во плакарите, во кујната и треба да направиме нешто за тоа, нели?

Тајната се крие во оризот, бидејќи има „магична“ способност да апсорбира влага.

Значи, она што треба да го направите е да го наполните садот со ориз и да го поставите на места со влага.

И бидејќи естетски може да ве мачи, најдете начини како оризот во чинија да биде дел од декорацијата.

Осигурајте се дека садот што го наполнувате со ориз одговара на стилот и внатрешноста на вашата куќа. Изберете чинии во прекрасни бои и искористете го овој трик во ваша корист.

Направете убаво декоративно катче со додатоци и ориз.

ИЗВОРНовости
претходниот член,Скопје станува регионална трговска престолнина: Се отвора East Gate
Следната статијаКако функционира меморијата на мачките: Селективно памтење како модус за преживување

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде