До околу 20 октомври остануваме во период на претежно суво и пријатно есенско време.

Во овој период од годината на големо почнуваат прашањата за снегот – кога првпат ќе се снима, не само на планините?

Околу 20 октомври се очекува вселување силен студен фронт кој би донел минливо, но посилно влошување, врнежи и значително заладување со снег на планините, соопшти на својот фејсбук профил, метерологот Марко Чуприло.

ИЗВОРНовости
претходниот член,ЕСМ: Ако има поскапување на струјата ќе биде минимално!
Следната статијаДигиталната алатка TikTok се претвора во бренд за е-трговија