Слаб земјотрес кај Петриња, со јачина од 3 степени според Рихтер, е регистриран во понеделникот вечерта кај Доња Будичина, пет километри југоисточно од Петриња, соопшти Сеизмолошката служба на Република Хрватска.

Сеизмолозите на Сеизмолошката служба го регистрирале земјотресот во 10 часот и 18 минути, а епицентарот бил во близина на Доња Будичина кај Петриња, информираат од Сеизмолошката служба.

ИЗВОРИндекс.хр
претходниот член,Во Белград измерена најниската температура во историјата!
Следната статијаПроизводството на органска храна ќе се зголеми во рамките на ЕУ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде