На граничниот премин Богородица за излез се чека околу еден час, а исто толку се чека и на граничниот премин Табановце за влез во земјата.
На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата, информира Авто мото сојузот на Македонија.
претходниот член,Трикови за полесно пакување за на одмор
Следната статијаЕкстремно високи температури од утре!

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде