Многу топло време со пораст на дневните температури ќе се задржи утре и во сабота. Утринските температури утре ќе се движат од 11 до 20 степени, а дневните од 28 до 38 степени, соопшти Управата за хидрометеролошки работи.

Од недела во попладневните и вечерните часови ќе има развој на локална нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Во недела ќе дува засилен североисточен ветер што ќе предизвика пад на температурата од 2 до 4 степени, информираат од УХМР.

претходниот член,Француската влада ќе воведе министерство за унапредување на ЛГБТ правата
Следната статијаТетоважа на работа: Одраз на непрофесионалност или моден додаток?

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде