Претежно облачно со врнежи од дожд, кои на повеќе места ќе бидат обилни (10 до 20 л/м2).

Локално врнежите ќе бидат поројни проследени со грмежи и со услови за појава на град.

Ќе дува умерен до засилен северен ветер и температурата значително ќе опадне. УВ индексот ќе изнесува 4 мерни единици.

Минималната дневна температура во Скопје ќе изнесува 16, а максималната 19 степени.

ИЗВОРУХМР
претходниот член,Промовиран новиот албум на Ареа наречен „Љубов е“
Следната статијаБајден: Се додека сум јас на власт, абортусот нема да биде забранет!

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде