Сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен ветер од северен правец.

Попладне ќе има изолирана појава на краткотраен пороен дожд и грмежи.

УВ индексот ќе изнесува 8 мерни единици.

Минимлната дневна температура во Скопје ќе биде 16, а максималната ќе достигне високи 33 степени.

ИЗВОРУХМР
претходниот член,Листа на најгостопримливи земји: На кое место се Македонците?
Следната статијаВо кои случаи кафето може да предизвика забрзана работа на срцето?

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде