5.8 C
Skopje
Sunday, April 2, 2023

Уште една трагедија ја потресе Македонија, од ковид почина 18 годишна девојка

Во дневниот билтен на Министерството за здравство за состојбата со короновирусот, денеска беше соопштено дека меѓу 31 смртен случај регистрирани во изминатите 24 часа...

Шарл Азнавур создаде песни за луѓе кои се способни да сонуваат и ги кршеа...

Го обожуваа насекаде низ светот, а неговата песна „La Boheme“ беше една од најпрепознатливите принтови на шансон за сите времиња. Неговите песни ги изведоа...

Предупредување на ООН: Светот ќе стане неподнослив пекол – ќе следи КАТАСТРОФА

Последните 20 години бележат неверојатен пораст на природните катастрофи како резултат на климатската криза, се вели во извештајот на Обединетите нации, во кое се...

Урсула фон Дер Лејен: Народот во Македонија ја има Европа во срцата и умовите

Поголемиот дел од напредокот на Украина во ЕУ реформите е постигнат затоа што народот ја има Европа во своите срца и своите умови, истакна...

Владата донесе одлука за ограничување на цените на огревното дрво и пелетите

Владата, на предлог на Министерството за економија, донесе Одлука за определување највисоки цени на одделни производи во трговијата на мало, конкретно на огревно дрво...

ЕУ ќе ја тужи „АстраЗенека“ за неисполнување на договорот

Продолжува неизвесноста меѓу претставниците на „Астра зенека“ и членките на ЕУ во врска со пронаѓањето на решение за надминување на несогласувањата, по нивната синоќешна...

Дали знаете што е продолжен ковид? Еве ги најчестите симптоми

Најчестите пријавени симптоми на продолжена ковидливост се проблеми со дишењето, губење мирис, болки во мускулите и замор. Истражувањата покажаа дека одредени групи на луѓе се...

Дали и македонското малцинство во Албанија станува бугарско по новиот спор меѓу Македонија и...

Спорот меѓу Македонија и Бугарија се пренесува и во Албанија. Битката е за етничката припадност на малцинството што живее во областите Голобордо и Гора...

Власта-за, опозиција децидно-против – што мислат експертите?

Опозицијата е децидно против, за власта неопходно е собраниските седници да се одвиваат и онлајн. Според ВМРО-ДПМНЕ, предлогот на Џафери ја открива неспособноста за...

Професии во кои жените се поуспешни од мажите

Во кои професии жените се поуспешни од мажите? Ова прашање мошне често се поставува, па затоа издвојуваме шест професии во кои припадничките на понежниот...
7,849FansLike
262SubscribersSubscribe

Recent Posts

Trending Now

error: Content is protected !!