Бугарското министерство за надворешни работи го осуди исвиркувањето на бугарската химна на фудбалскиот натпревар меѓу репрезентациите на Македонија и Бугарија во Скопје.

Говорот на омраза кон Бугарија и Бугарите од трибините на националниот стадион во Скопје е недвосмислена негација на основните вредности на современите демократски општества и е во контраст со европските принципи и норми на однесување, велат оттаму.

ИЗВОРФокус
претходниот член,ССМ ја тужи Владата поради минималната плата
Следната статијаСобранието ќе одлучува дали Студенчишко Блато ќе се прогласи за заштитено подрачје

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде