Премиерот на Велика Британија, Борис Џонсон, се самоизолира откако стапи во контакт со пратеник кој е позитивен на Ковид-19, изјави во неделата Даунинг стрит.

Премиерот бил присутен на 35-минутната средба со мала група на Конзервативните пратеници во четврток наутро.

Еден од нив, Ли Андерсон, кој подоцна развил симптоми на Ковид-19 и бил позитивен на тестот.

Даунинг стрит рече дека премиерот на Британија е „добро“ но лекарите го советувале премиерот заради факторите, како и должината на состанокот, да се самоизолира како мерка на претпазливост.

ИЗВОРGuradian / Фото: homecareinsight.co.uk
претходниот член,МАНУ конечно излезе од хибернација па ја објави промеморијата за државотворноста на Македонија
Следната статијаВистината за „бркатата принцеза“

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде