Дали страдате од несоница или страдате од разни мисли?

Решението е едноставно, лимон, природен антисептик, чиј свеж мирис може да ве обнови, буквално преку ноќ.

Исто така, овој цитрус го подобрува вашето расположение ако сте склони на промени во расположението или депресија.

Секоја вечер, пред спиење, исечете го лимонот на четири дела, додајте малку сол и ставете го на чинија што ќе ја оставите на ноќната маса.

Вашата соба ќе мириса прекрасно, подобро отколку да користите вештачки освежувачи на воздухот, кои исто така се полни со хемикалии.

Ќе дишете полесно, а ако имате настинка, астма или алергии, вдишувањето воздух исполнет со мирис на лимон навистина може да ги освежи вашите дишни патишта.

ИЗВОРНовости
претходниот член,Без работа во Македонија годинава останале 26.000 граѓани
Следната статијаСовршен калоричен појадок е оној без јаглехидрати

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде