дома информација вест Повторно катастрофа во Бејрут

Повторно катастрофа во Бејрут

649
0

Еден месец од страшната експлозија во Бејрут, во тој град денес повторно избувна пожар, а според неименуван либански воен извор, се запалила продавница за гума и масло, лоцирана во пристаништето.

Огромна колона црн чад се искачи над либанскиот главен град, пренесува Ројтерс. Засега не е јасно која е причината за пожарот, додава неименуван извор.

Експлозијата на магацинот со амониум нитрат во главниот град на Либан, што се случи на 4 август, уби 191 лице, уништи пристанишни објекти и уништи локални области.


Сè уште не е познато што го предизвика пожарот во кој изгореа скоро 3.000 тони амониум нитрат складирани во пристаништето Бејрут.

Извор: Novosti.rs

претходниот член,Светилиште, кое веќе илјада години е светилник на вистината за овој страдален народ! Илјада години
Следната статијаМал број на училишта кои побарале реализација на настава со физичко присуство

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде