дома информација вест Повторно катастрофа во Бејрут

Повторно катастрофа во Бејрут

781
0

Еден месец од страшната експлозија во Бејрут, во тој град денес повторно избувна пожар, а според неименуван либански воен извор, се запалила продавница за гума и масло, лоцирана во пристаништето.

Огромна колона црн чад се искачи над либанскиот главен град, пренесува Ројтерс. Засега не е јасно која е причината за пожарот, додава неименуван извор.

Експлозијата на магацинот со амониум нитрат во главниот град на Либан, што се случи на 4 август, уби 191 лице, уништи пристанишни објекти и уништи локални области.


Сè уште не е познато што го предизвика пожарот во кој изгореа скоро 3.000 тони амониум нитрат складирани во пристаништето Бејрут.

Извор: Novosti.rs

претходниот член,Светилиште, кое веќе илјада години е светилник на вистината за овој страдален народ! Илјада години
Следната статијаМал број на училишта кои побарале реализација на настава со физичко присуство