Патека во должина од 3452 метри на Водно, наменета исклучиво за велосиди е пуштена во употреба од денеска.

Ова е прва патека за велосипеди на Водно која е направена по највисоки стандарди и на која се дозволува премин само и исклучиво на велосипедисти.

Градоначалникот на Скопје – Петре Шилегов денеска го прогласи официјалното отворање на патеката.

Овој проект има за цел да ги поттикне спортските активности кај луѓето и да им овозможи услови за велосипедизам во планинска средина.

Извор: МИА

претходниот член,Прва фотографија од „црна дупка“ која ја потврдува теоријата за релативност на Ајнштајн
Следната статијаПОТРЕСНО ВИДЕО: Платеник кој се бори од страна на Азербејџан се снима како моли за помош додека околу него паѓаат гранати

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде