дома информација вест Од денеска започнува пад на температурите, еве до кога ќе имаме „лошо“...

Од денеска започнува пад на температурите, еве до кога ќе имаме „лошо“ време:

787
0

Од денеска започнува драстичен пад на температурите низ земјвата.

Во четврток ќе биде претежно сончево и топло, но во вечерните часови и во текот на ноќта на северо-западен дел од земјата, ќе биде облачно со врнежи од дожд и грмотевици.

Во петок, променливо облачно и посвежо, во јужните и централните делови, на места, краткотраен дожд и врнежи од грмежи.

Од сабота повторно претежно сончево и умерено топло, но и покрај сончевото време утринските и вечерните температури ќе забележат значителен пад во споредба на досегашните.