Времето ќе биде променливо облачно со засилен северен ветер, кој особено ќе биде изразен во западните и северните делови. Во јужните подрачја ќе има услови за повремен локален дожд. Утринската температура ќе се движи од 9 до 18, а дневната од 26 до 31 степен.


Во Скопје ќе биде променливо облачно со умерен до засилен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 15, а дневната ќе достигне до 29 степени.
Зголемена облачност ќе има и в сабота, а потоа следува период на посончево време со пониски утрински температури.

претходниот член,Четвртиот технички состанок на турските и грчките воени делегации во НАТО е одржан!
Следната статијаМедитацијата при одење е нов начин на релаксација: Ја подобрува циркулацијата и варењето на храната, лечи депресија и несоница!