дома информација вест Листа на светски владини функциониери кои имале корона вирус

Листа на светски владини функциониери кои имале корона вирус

51
0

Владини функционери кои досега биле регистрирани како случај на корона вирус:


Едуардо Ано: Филипинскиот секретар за внатрешни работи доби позитивен тест на корона вирусот на 17 август.

Раул Гријаjaлава: висок член на американскиот Конгрес од државата Аризона на 2 август објави дека има коронавирус.

Тарек Ел Аисами: Венецуелскиот министер за нафта ја добил болеста на 10 јули.

Инeанин Андез: Претседателот на Боливија на 9 јули на својот профил на Твитер изјави дека добил позитивни резултати од тестирањето на корона вирусот.

Аираир Болсонаро: Претседателот на Бразил доби позитивен тест на корона вирус на 7 јули.

Мишел Болсонаро: Првата дама на Бразил објави позитивни резултати од тестот со коронавирус, на 30 јули.

Kwaku Agyemang-Manu: Министерот за здравство на Гана се заболел со корона вирусот на 14 јуни.

Риек Мачар: Потпретседателот на Јужен Судан и неговата сопруга Анџелина Тени добија позитивни резултати од тестирањето со корона вирусот на 18 мај.

Дмитриј Песков: Портпаролот на Кремљ изјави дека е позитивен на корона вирусот на 12 мај.

Ферозудин Фероз: Министерот за здравство во Авганистан се зарази на 7 мај.

Олга Љубимова: Руската министерка за култура добила позитивен тест на вирусот на 6 мај.

Кармен Калво: Заменик премиерот на Шпанија на 25 март соопшти дека е позитивен на корона вирусот.

Принцот Чарлс: Принцот од Велс и наследник на британскиот престол беше позитивен за коронавирусот на 25 март.

Аба Кијари: Шефот на кабинетот на нигерискиот претседател позитивно се заболе на 24 март

Ранд Пол: Републиканецот од Кентаки е првиот американски сенатор што беше позитивен на коронавирусот.

Принцот Алберт: Принцот Алберт Втори од Монако бил позитивен на корона вирусот.

Мишел Барние: Главниот преговарач на Европската унија за Брексит во твит изјави дека е позитивен на корона вирус.

Бенто Албукерки: Претседателот на Бразил, Јаир Болсонаро, во средата изјави дека мини и министерот за енергетика Бенто Албукерки тестирал позитивно за коронавирусот – вториот член на кабинетот што е заразен.

Августо Хелено: Бразилскиот советник за национална безбедност на 18 март објавил дека е позитивен на корона вирусот.

Питер Датон: Австралискиот министер за внатрешни работи беше сместен во изолација во болница откако се зарази со вирусот.

На ова долга листа се најдоа и Заев и Мицкоски за кои се наведува дека биле во двонеделна изолација по гостување на дебатна емисија.

Долгата листа со имиња прочитајте ја на Aljazeera.com


ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде