дома информација вест Идол раѓа нов идол: Станал ѕвезда на Инстаграм само затоа што бил...

Идол раѓа нов идол: Станал ѕвезда на Инстаграм само затоа што бил претставен како двојник на Александар Вучиќ

830
0

Тој е Борна. Програмерот е од Хрватска, ја сака својата работа и поради сличноста со српскиот претседател Александар Вучиќ стана вистински хит на социјалните мрежи. За неколку дена собра повеќе од 17 000 следбеници.

29-годишникот, кој живее во општината Криш, неверојатно потсетувa на претседателот на Србија. Доволно добра причина да станете ѕвезда на Инстаграм, и во Хрватска и во соседна Србија.

Приказната започна вакво нешто. Инстаграм профилот „Негујмо српски“ објави фотографија на која Борна позира во костум.

Го најдовме двојникот на Вучиќ во Хрватска. Мислиме дека е време да го промовираме во нов инфлуенсер и да го доведеме до десет илјади следбеници, напишаа тие под фотографијата.

Останатото е историја, а сега Борна веќе не може да се брани од армија навивачи и следбеници поради објава во која се открива колку е сличен на српскиот претседател.

Извор: Slobodnadalmacija.hr