Прв случај на дете од градинка позитивно на Ковид 19. Информацијата за заразено дете од скопска градинка ја потврдија и од Министерството за труд и социјална политика.


Родителите позитивниот тест го добиле вчера, а утринава во градинката согласно протоколите бил направен и епидемиолошки надзор. Во изолација ќе оди групата кај што било детето.
Инаку изминатите денови беа регистрирани и два случаи на заразени вработени во градинки, една во Скопје и една во Битола.

Извор : Вечер ;

претходниот член,Го регулира крвниот притисок и го зачувува ЗДРАВЈЕТО НА мозокот! Еве какво овошје треба да јадете денес
Следната статијаНавални се раздуби од кома, следува продлабочување на истрагата

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде