Сончево со мала до умерена облачност.

Ќе дува умерен, а во западните делови повремено засилен ветер од југозападен правец.

Кон крајот на денот во западните делови ќе има зголемена облачност со врнежи од дожд.

Најниска дневна температура во Скопје ќе биде 13 степени, а највисоката ќе достигне 28 степени.

Извор: УХМР

претходниот член,СЗО „дига раце“ од пандемијата – контрола врз ширењето е одамна изгубена
Следната статијаБорба за живот до последен здив: Затвореник осуден на смрт ископал тунел од 30 метри и побегнал од затвроска ќелија (ВИДЕО)

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде