Претпладне сончево, попладне со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од североисточен правец.

Минималната дневна температура во Скопје ќе изнесува -5, а максималната ќе достигне 7 степени.

ИЗВОРУХМР
претходниот член,Пуштен во употреба новиот брз воз во Србија
Следната статијаАко ги признаеме жртвите на комунизмот, ќе ги признаете ли жртвите на фашизмот?

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде