Претпладне ќе има магла или ниска облачност по одделни котлини. Во текот на денот сончево со мала до умерена облачност.

Ќе дува слаб променлив ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 1 до 10, а максималната ќе достигне од 16 до 20 степени.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до 6, а максималната ќе достигне до 17 степени.

До петок времето ќе биде стабилно со утринска магла по одделни котлини. Нови врнежи од дожд се очекуваат во сабота.

ИЗВОРФокус
претходниот член,Воздржување од алкохол 30 дена прави значајни здравствени промени во вашиот организам
Следната статијаМакедонците пијат 6,43 литри алкохол во просек на годишно ниво