Счучај на деветгодишно девојче од Заечар, кое наводно го допрело гениталиите од нејзиниот сограѓанин М.С. (64), додека се бањала на градската плажа на тоа место и принудно да го задоволи орално во блиска шума, недалеку од Тимок, е тема за која од вторник никој од надлежните не сакаше да зборува во јавност.


Она што за сега е познато е дека девојчето дошло на плажа во друштво на осомничениот. Според очевидци, таа не носела костум за капење, туку само влегла во водата во гаќичките. Во реката, М.С. наводно „ја научила да плива“, додека, всушност, се претпоставува дека под површината на реката, тој ја допирал по интимни делови од тело.

Според неофицијални информации од истрагата, во два наврати во текот на овој месец, тој ја однел девојката во блиската шума, недалеку од плажата, каде е осомничена дека орално го задоволувала.

Според една верзија, М. им рекла на родителите што се случува, по што тие го пријавиле случајот во полиција. Според другиот, сето тоа го забележал еден од пливачите, за што тој ги известил надлежните во Министерството за внатрешни работи.

Извор: Novosti.rs