„Sotheby’s“ е овој месец домаќин на онлајн аукцијата на предмети кои им припаѓале на познатите Битлси.

Аукцијата е организирана по повод одбележување 50 години од распадот на британскиот бенд.

На продажба се предмети кои ја опфаќаат целата издавачка кариера на бендот, вклучувајќи и потпишана копија од синглот на познатата четворка од 1962 година „Love Me Do“, чија вредност е проценета на 19.000- 25.400 долари, пишува „Ројтерс“.

Меѓу останатите предмети се и познатите очина на Џон Ленон, чија вредност е проценета на 38.000-50.000 долари, како и неговиот документ за школски укор кој вреди околу 6.000 долари.

претходниот член,Нова криза на ЕУ: На референдум ќе се одлучува за излегување излегување на „Швајцарија“ од зона на слободно движење со ЕУ
Следната статијаСебичен човек vs. Човек кој држи до себе

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде