дома информација вест Одобрено бесплатно PCR-тестирање за студенти кои одат на студирање во странство

Одобрено бесплатно PCR-тестирање за студенти кои одат на студирање во странство

86
0

Учениците и студентите, државјани на Србија кои одат на студирање во странство, ќе можат да се тестираат за вирусот корона бесплатно со помош на методот ПЦР, објави денеска Институтот за јавно здравје на Војводина.

Тестирањето на ученици и студенти кои одат на понатамошно образование во странство, може да се направи на штета на државата од денес.

Одлуката за бесплатно ПЦР тестирање на ученици и студенти ја донесе вчера Кризниот штаб на Србија за целата територија на земјата.

Извор : Still ;

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде