дома информација вест Наутро носете потопла облека: Огромен пад на утринските температури во Македонија

Наутро носете потопла облека: Огромен пад на утринските температури во Македонија

786
0

Сончево со мала, а на југозапад со умерена локална облачност.

Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец.

Во Скопје и околината минимална дневна ќе биде 10 степени, а максималната 28 степени.

Најниска утринска температура денеска ќе се забележи во Штип каде што минимална дневна ќе биде 3 степени, а во поладневните часови температурата ќе достигне 24 степени.

Извор: УХМР