Рускиот опозиционер Навални се разбуди од кома откако пред неколку недели беше транспортиран во болница во Германија откако му се слошило во авион кој патувал до Москва.

Тој се обрати до јавноста преку својот инстаграм профил оставајќи ја следата порака:

„Здраво, овде Навални. Ми недостасувате. Се уште ништо не можам да правам, но вчера цел ден можев самостојно да дишам. Вез помош од страна, дури не користев ниту обичен вентил во грло. Многу ми се допаѓаше“, напиша Навални на својот Инстаграм.

претходниот член,ДЕТЕ ОД ГРАДИНКА ПОЗИТИВНО НА КОРОНА ВИРУС!
Следната статијаПандемијата фрли светло на јазот помеѓу богатите и сиромашните, на сиромаштијата и социјално загрозените поединци

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде