дома информација вест Денеска одлично време за организирање на прошетка во природа

Денеска одлично време за организирање на прошетка во природа

601
0

Сончево и тополо време нè очекува овој прв ден од викендот.

Претежно Сончево со мала до умерена облачност. Сончево време денеска ќе преовладува во југозападниот дел од Македонија.

Ќе дува умерен, на места повремено засилен ветер од југоисточен правец.

Утринската температура во Скопје ќе биде ќе изнесува 9 степени, а максималната дневна ќе достигне високи 28 степени.

Извор: УХМР

претходниот член,ФИТР со повик до пет општини за дигитално плаќање на даноци
Следната статијаВлошена состојбата на американскиот претседател Трамп, поради корона вирусот

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде