дома животен стил Позлатени очила на Ганди продадени на аукција за 288. 000 евра

Позлатени очила на Ганди продадени на аукција за 288. 000 евра

724
0

Позлатени носени очила на индискиот херој за независноста Махатма Ганди се продадени на аукција во Велика Британија за 288.000 евра, соопшти аукциската куќа.

„Ги најдовме пред само четири недели во нашето поштенско сандаче, оставени таму од господин на чиј чичко му ги дал самиот Ганди“, по продажбата на Инстаграм напишаа од куќата „East Bristol Auctions“.

„Неверојатен резултат за неверојатен производ! Благодарност до сите понудувачи “.

Ганди бил познат по тоа што им давал стари или несакани очила на оние кои имаат потреба или оние кои му помагале.

Извор: Сител

претходниот член,5-те барања на навистина иновативна компанија
Следната статијаЗапочна употребата на ИНТЕРНЕТ ОД БАЛООНИ и еве како се работи

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде