Нискобуџетната авиокомпанија Виз Ер денеска најави четири нови рути од Македонија до Италија, Германија и Данска.

Станува збор за дестинациите од Скопје до Болоња и Торино – Италија, од Скопје до Билунд – Данска и од Охрид до Фридрихсхафен – Германија.

Првите летови до новите дестинации ќе бидат во декември годинава.

Новите линии ќе ги надополнат постојните услуги што веќе се користат од скопскиот и охридскиот аеродром и ќе ја потврдат заложбата на авиокомпанијата да им понуди на македонските патници летови до различни дестинации. Новите рути до Болоња, Торино, Фридрихсхафен и Билунд ќе започнат со работа благодарение на распределбата на 5 -тиот авион на Wizz Air базата во Скопје, соопшти денеска Виз Ер.

Новите дестинации, појаснуваат, се познати по нивната култура, природа и гостопримство.

Позната по своите кули, цркви и долги порти, Болоња е еден од најпопуларните градови во Италија.

Градот има голема студентска популација што му дава космополитски карактер. Торино од друга страна е познат по својата префинета архитектура и кујна.

Градот Билунд е дом на вториот по големина аеродром во Данска и е забавно жариште во Европа, обезбедувајќи атракции за сите членови на семејството, особено за малите благодарение на познатиот Леголенд.

Сместен директно на брегот на езерото Констанца, Фридрихсхафен е познат по својата природа, како и по тоа што нуди акција и забава во, околу и на вода, велат од Виз Ер.

Оттаму ги советуваат патниците да ги проверат рестрикциите за патување пред да го започнат своето патување.

Со Мапата за планирање на патување, патниците можат да ги проверат рестрикциите за патување низ мрежата на WIZZ.

Веб-страницата со кодови во боја прикажува сеопфатна карта на можни дестинации, со соодветни линкови до владини веб-страници, страници за патувања и сите формулари што треба да се пополнат пред поаѓање.

Картите за новите рути се веќе во продажба на wizzair.com или на мобилната апликација со цени од 1229 денари / 19.99 евра.

претходниот член,Македонците нема да може да патуваат во Косово без негативен ПЦР тест
Следната статијаЗа мирисливи и чисти алишта, употребете ги следните состојки пред перења во машината

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде