Venmo, популарната апликација за дигитално плаќање во сопственост на PayPal, лансираше сопствена физичка кредитна картичка.

Издадена од Синхрони банка и напојувана од Виза, картичката без плаќање е достапна во пет живописни дизајни.

Доаѓа со уникатен QR-код на предната страна и чип што овозможува РФИД, за да можат клиентите да допрат за да платат за трансакција без контакт.

Персонализирана програма за враќање на готовина автоматски ги наградува корисниците во нивните најпопуларни категории на трошоци.


Апликациите за кредитната картичка Венмо сега се достапни за ограничен број корисници кои имале сметка најмалку 30 дена и биле активни во изминатите 12 месеци.

QR-кодот на лицето може да се скенира преку камерата на вашиот телефон за да ја активирате картичката или од пријателите во апликацијата Venmo за да испратите плаќање или да ги поделите купувањата.

Клиентите заработуваат готовина од она на што најмногу трошат – до три проценти во нивната категорија на највисоки трошоци, до два проценти на второто највисоко и до еден процент назад од сите други набавки.

претходниот член,Undercover investEGGator: Мамка за јајце со 3Д-печатење желка со GPS-тракер им помага на конзерваторите за откривање на нелегален трговски ланец во Костарика
Следната статијаТопло, но променливо време нè очекува денеска

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде