Апартманите за изнајмување во светските метрополи се неверојатно скапи, а ова особено важи за Њујорк, град во кој патуваат многу луѓе ширум светот за да го остварат својот сон.

Покрај тоа, стандардот на живеење во овој американски град е исклучително скап, така што неговите локални жители се снаоѓаат на различни начини.

За да се справат со ова, многу њујорчани се принудени да гледаат на работите поинаку.

Тие измислуваат уникатни начини да живеат во градот без да трошат толку многу. Фелис Коен го најде најиновативниот начин на живеење во Њујорк и сигурно не сте го виделе нејзиниот метод.

Оваа девојка живее на Горниот Запад во Њујорк и е само неколку чекори подалеку од најголемите атракции, како што се Централ Парк и Линколн Центар.

Иако веднаш би помислиле дека таа троши неколку илјади долари месечно за кирија, таа плаќа само 700 долари месечно за својата соба.

За Њујорк, тоа е навистина ефтино.

Сепак, таа морала да се откаже од некои работи … Така живее во стан од 8 квадратни метри, но Коен успева да го стави целиот свој живот во оваа супер мала соба.

Таа е професионален организатор, така што овој начин на живот и доаѓа како сосема нормална работа.

ИЗВОРНовости
претходниот член,Најконтроверзниот човек на 20 век: Бесмртен човек од руската историја!
Следната статијаDC Comics објави: Во следниот број на стрипот Супермен ќе биде бисексуалец!

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде