14.8 C
Skopje
Tuesday, September 21, 2021

Мерките за заштита стапуваат на сила, угостителите од Врање „тријат раце“

Врање е најблискиот поголем град од соседна Србија до главниот град на Македонија. Одалеченоста е околу 90тина километри, а поради поврзаноста со автопат потребно...

Зошто умираат луѓе дури и со две примени дози на вакцина?!

На моја голема жалост, вчера ја примив вестта дека мојот колега од редакцијата „Мој збор“, Ристе, имал смртен случај во семејството, имено дека неговиот...

Ексклузивно интервју со Јанко Илковски: Мојата јавна исповест сите ја знаете, остана само да...

По повод 20 годишнината од новинарската кариера, Јанко Илковски во ексклузивно интервју за „Мој збор“ открива која е главната карактеристика на новинарите, што го...

Не е проблем што одиме, проблем е што ќе нема кај да се вратиме!

Гледам како една мала нација желна за добри историски случки, исклучително ретки, се радува на можноста македонската фудбалска репрезентација да игра на Европското првенство...

Љубов во време невреме

Љубовната врска е во основа иста со врската која ја имаме со најдобриот другар. И со партенерот, како и со другарот, ги делиме соништата...

Мојот нов сексуален партнер има многу голем пенис за мене!

Прашање: Јас сум 66-годишна жена, 11 години откако не сум во 30-годишен брак кој заврши. Мојот сопруг замина да живее со жената со која беше...

Мој лична исповед за партнерски однос кој ми го смени животот!

Признанието ослободува, што повеќе луѓе пред себе или пред другите го признаат тоа што го потиснуваат во несвесното како резултат на пресилното супер его,...

Избор на брачен партнер

За остварување на квалитетна врска, љубов и задоволителна-квалитетна сексуалност внатре во брачниот однос, меѓу партнерите потребна е не само одредена емоционална зрелост туку и...

Кој им врши пасивна репресија на жителите од скопско Бардовци?

Незадоволни граѓани од скопското село Бардовци веќе со денови протестираат на улиците и упатуваат порака до надлежните институции, но како што наведуваат, надлежните немаат...

Ако прифатам дека сум проста затоа што не се вакцинирам, не значи дека не...

Најсимпатични периодов се овие кои под капата на „општото добро“ жестоко ги напаѓаат луѓето што не сакаат да се вакцинираат укажувајќи им дека се...
7,448FansLike

Recent Posts

Trending Now

error: Content is protected !!