7.8 C
Skopje
Monday, November 29, 2021

Мој лична исповед за партнерски однос кој ми го смени животот!

0
Признанието ослободува, што повеќе луѓе пред себе или пред другите го признаат тоа што го потиснуваат во несвесното како резултат на пресилното супер его,...

Штетата што феминизмот им ја направи на жените

0
Се ближи Осми март, се обележува Интернационалниот ден на жената. Овој датум историски се поврзува со заложбите на Клара Цеткин за работничките права на...

Дводомниот Гоце

0
Ганчо Хаџи Панзов е македонски комунист, учесник во Шпанската граѓанска војна и творец што пишувал на француски јазик… најверојатно поради фактот што во времето...

Еден по еден сите ќе си кажете за бугарските пасоши…

0
Не не сум ги пишувал јас, лошиот Бугарин, ги напишал еден добар Македонец, етнички Србин кој во момент на некаква лудост одлучил да сподели...

Општество на солидарност и злоупотреба: Зошто луѓето претендираат да бидат жртви?

0
Денеска ќе слушнете мал милион животни приказни во кои луѓето се претставуваат како големи жртви на животот. Во целата таа агонија не се предале,...

Има блокада ама има и решение

0
Заев се појави пред јавноста, по старото добро правило прво ја соошти лошата вест а потоа добрата. Има блокада од Бугарија, ама има и...

Пандемијата фрли светло на јазот помеѓу богатите и сиромашните, на сиромаштијата и социјално загрозените...

0
Враќањето во „нормалното“ по корона вирус за многу луѓе значи назад кон наместен и бескрупулозен систем. Пред осум години, интервјуирав човек што планира да...

Полошо од неносење на маска е само носење на маска половично!

0
Повеќе досадно од некој што не носи маска кога треба да носи маска е некој кој носи половично маска, оставајќи го носот да ѕирка...

Прогресивци од целиот свет, изгубете се!

0
Секојдневно по медиуми сме бомбардирани со фрази како прогресивни сили, обединување на прогресот наспроти злото, обединување на прогресивни сили во насока на задржување на...

Мохамед Реза Шајариан: Кога времето запре за Иран

0
Мохамад Реза Шајаријан, „принцот на персиската музика“ почина на 8 октомври, оставајќи ги Иранците во тага во и надвор од својата татковина. Како можам да...
7,448FansLike

Recent Posts

Trending Now

error: Content is protected !!