12 C
Skopje
Monday, May 10, 2021

Постковид симптоми сериозни и кај оние кои го прележале вирусот на нозе

-Бев скептичен во врска со ковид од самиот почеток и не се заштитував многу. Тогаш болеста беше уште посмешна кога се заразив и добив...

Расте незадоволството кај Германците од Ангела Меркел

Уште од почетокот на пандемијата во Германија немаше толку многу незадоволство од владата на канцеларката Меркел. Според последната анкета на јавното мислење, граѓаните сакаат...

Словаците порадо би примиле руска отколку британска вакцина

Словаците повеќе сакаат да примат руска вакцина против круна отколку вакцините АстраЗенека и Модерна, според истражувањето спроведено во таа земја, додека само една петтина...
3,536FansLike

Recent Posts

Trending Now

error: Content is protected !!