12 C
Skopje
Monday, May 10, 2021

Расте незадоволството кај Германците од Ангела Меркел

Уште од почетокот на пандемијата во Германија немаше толку многу незадоволство од владата на канцеларката Меркел. Според последната анкета на јавното мислење, граѓаните сакаат...

Словаците порадо би примиле руска отколку британска вакцина

Словаците повеќе сакаат да примат руска вакцина против круна отколку вакцините АстраЗенека и Модерна, според истражувањето спроведено во таа земја, додека само една петтина...

Двоглед: Како изгледа еден Осми март од перспектива на маж

Во пресрет на Интернационалниот ден на жената кој се празнува на 8ми Март одлучивме да направиме колаж на искуства и изјави на мажи и...
3,536FansLike

Recent Posts

Trending Now

error: Content is protected !!