14.8 C
Skopje
Tuesday, September 21, 2021

„Заборавени – зад затворените врати на занаетчиите“ е новиот документарен филм кој има голем...

Кон крајот на годината ќе биде промовиран македонскиот документарен филм насловен со „Заборавени - зад затворените врати на занаетчиите“ посветен на македонските занаетчии. Идејата...

ПАПАГАЛИТЕ се чести миленичиња во домовите на многу луѓе, а еве за што се...

Папагалот не можете да го гушнеше, да го изнесете на прошетка и да имате бројни социјални активности со папагалот - милениче. Поради тоа што...

Пит Мондријан и канцелариски простор

Де Стил е уметничко движење кое потекнува од 1920-тите. Движењето се нарекува и неопластика или нова пластична уметност. Името Де Стил потекнува од холандскиот...

Кој е оптимален број на сексуални односи во бракот во текот на неделата?

Живееме во луд, нов свет и не може да се одрече дека многу луѓе имаат сериозен недостаток на сексуална желба. Што правиме денес наместо...

Три најефикасни детокс третмани на природна база

Собирање на токсините во нашето тело може да предизвика неколку абнормалности, како на пример прекумерено дебелеење, срцеви заболувања, пад на имунитет и сл. Детокс...

Значење на футуристичка архитектура во доба на пандемија

Архитектурата е една од 7те убави уметности. Покрај димензија на „убавото“ архитектурата ја има и димензијата на практичноста бидејќи се однесува на организација на...

Интервју со Матеј Богдановски: Македонија има мала публика за стрип

Еден месец по излегувањето од печат на стрипот „Улица“ во авторство на визуелниот уметник Матеј Богдановски, а направен според истоимената повест на Славко Јаневски,...

Ставете ја вашата врска на тест и откријте што навистина мисли вашиот партнер за...

Една здрава и нормална врска се темели на добро познавање на себе и на партнерот со кој сте во партнерски однос. Без разлика на...

Мураками: На што мислам кога зборувам за трчањето

Оноре де Балзак пиел по 50 шолји кафе на ден. Веднаш зад него е и Волтер со 40 кафиња. Хемингвеј пасионирано пушел луле и...

На што мислам кога зборувам за сексуално искуство?

Првата со која спиев беше во своите доцни дваесетти години. Беше виока, со големи, темни очи, тесна половина и мали гради. Имаше широко чело,...
7,448FansLike

Recent Posts

Trending Now

error: Content is protected !!