14.8 C
Skopje
Tuesday, September 21, 2021

Како правилно да нанесете дезодоранс или ролон?

Дезодоранс, ролон или стик е предвидено да ја неутрализираат миризбата на пот под вашите пазуви. Но за целосна ефикасност постои правило на апликација. Извесно е...

Придобивки од алва: Чоколадото во диетална исхрана

Колку е корисна алва за губење на тежината? Од сите оценки, бадемот и кикиритката се сметаат за најнискокалорични, a се препорачуваат и за дијабетичарите. Ова е...

Зголемете ја концентрацијата и фокусот со едноставни вежби:

Концентрацијата и фокусот се многу важни за функционирањето во секојдневниот живот. Без концентрација и фокус нема да можете да ги совладате секојдневните обврски, да завршите...

Јадете го почесто: Компирот е многу здрава намирница!

Во последните неколку години, знаењето за храна и витамин Ц се зголеми, а на списокот на храна богата со витамин Ц, има една неочекувана...

Што се случува со вашето тело ако секое утро конзумирате кафе наутро

Кафето се прави од печени зрна од одредени видови растенија. Степенот на нивното печење влијае на јачината на пијалокот. Тука зборуваме за шолја кафе...

Рецепт: Подгответе солена пита со палачинки и месо

Пита од солени палачинки и месо ќе ги освои вашите симпатии уште на првиот залак. Уште повеќе ќе ви се допадне бидејќи брзо се подготвува,...

100% природно: Домашен спреј од лимон за освежување на воздухот!

Повеќенаменските спрејови се како нож на швајцарската армија во вашиот плакар за чистење: Можете да ги користите на повеќето површини како дезодоранс за простор, бришејќи...

Како да го разубавите последниот ден од неделата?

Недела е обично депресивен ден, бидејќи е крај на викендот и одморот и по недела следува понеделник или првиот работен ден од неделата. Иако во...

Дали зеленчукот и овошјето помагаат во губење на тежина?!

Шпекулациите за шеќери во овошјето, но и влијанието на зеленчукот врз зголемувањето на телесната тежина, конечно престанаа, имено, британските научници официјално објавија дека овошјето...

Исхрана на астронаути: Нема леб, чоколадо и алкохол, а еве зошто

Нулта гравитација и мал простор за складирање строго го ограничуваат менито на астронаутите во вселената. Голем дел од она што го користиме секој ден...
7,448FansLike

Recent Posts

Trending Now

error: Content is protected !!