дома информација вест Топло, но променливо време нè очекува денеска

Топло, но променливо време нè очекува денеска

60
0

Благ пад на утринска и попладневна температура ќе се забележи денеска.

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд, На места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме.

Ќе дува умерен, во западните делови повремено засилен ветер од југозападен правец.

Минимална дневна температура во Скопје ќе изнесува 15, а максимална дневна температура ќе достигне 25 степени.

Извор: УХМР

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде