Европската унија нема да воведува санкции за рускиот гас или нафта, објави денеска унгарскиот премиер Виктор Орбан во видео објавено на неговиот Фејсбук профил, пренесува Ројтерс.

Најважното прашање за нас е решено на поволен начин – нема да има санкции поврзани со гасот или нафтата, така што снабдувањето на Унгарија со енергенси во наредниот период е безбедно – рече Орбан во видео пораката од самитот на ЕУ во Франција.

ИЗВОРНовости
претходниот член,Кои биле Козаците? Често се споменуваат во литературата, но малку се знае за нивното потело
Следната статијаВладата го ограничи извозот на одделни житарици, брашно, сончоглед и сончогледови масла

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде