дома информација вест Сосема демократски: Барак Обама му посака на Трамп „брзо закрепнување“

Сосема демократски: Барак Обама му посака на Трамп „брзо закрепнување“

46
0

Поранешниот претседател Барак Обама им посака на претседателот Доналд Трамп и првата дама Меланија Трамп „брзо закрепнување“ во петокот, откако им беше дијагностициран Ковид-19.

Дозволете ми да започнам патем, само со изјава дека сме среде голема политичка борба. И ние го сфаќаме тоа многу сериозно” – рече Обама за време на виртуелен собир на средства со кандидатот за демократски потпретседател Камала Харис за Бајден-Харис кампања.


Ние исто така сакаме да ги упатиме нашите најдобри желби до претседателот на Соединетите држави, и првата дама … Се надевам дека тие и другите кои беа погодени од Ковид-19 низ целата земја добиваат грижа што им е потребна, дека тие ќе бидат на патот кон брзо закрепнување – рече Обама.


Добрите желби на Обама дојдоа по објавата на Белата куќа во петокот попладне дека Трамп ќе биде хоспитализиран во Националниот воено-медицински центар Валтер Рид и ќе остане таму „во следните неколку дена“.

Извор: CNN

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде