дома информација вест Путин вчера наполни 68 години а својот роденден го помина работно, без...

Путин вчера наполни 68 години а својот роденден го помина работно, без никаква роденденска прослава

368
0

Претседателот на Русија, Владимир Путин, вчера наполни 68 години.

Немаше посебна прослава. На крајот на краиштата, како што рече самиот Путин: „Мојот роденден не е државен празник“.

И додека немаше епидемија, Путин никогаш немаше раскошни прослави.

Тој ден го помина во својата канцеларија, и секако, како и обично, најблиските соработници и роднини му го честитаа роденденот.

Кога дојде на власт, тој јасно стави до знаење дека нема да дозволи обновување на советската традиција кога беа организирани концерти за роденденот на лидерот.

Извор: Novosti.rs

претходниот член,Над 6000 експерти од светот потпишале изјава против повторно воведување на карантин предупредувајќи за штетните последици по здравјето на граѓаните
Следната статијаФранција на колена пред корона вирусот: 19.000 нови заразени во еден ден

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде