дома информација вест Претседателката на ЕК – Урсула фон дер Лејен во самоизолација поради контакт...

Претседателката на ЕК – Урсула фон дер Лејен во самоизолација поради контакт со заразено лице

35
0

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лејен, објави дека е во самоизолација затоа што била во контакт со лице заразено со коронавирус.

Во порака објавена на Твитер, Фон дер Лејен изјави дека била известена дека на состанокот на кој била и таа присуствувало и лице за кое било потврдено дека има коронавирус.

– Во согласност со правилата и прописите, јас сум во самоизолација – објави таа.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде