дома информација вест По излегувањето од болница – Трамп порача вирусот да не нè плаши...

По излегувањето од болница – Трамп порача вирусот да не нè плаши и доминира

33
0

Претседателот на Соединетите Американски Држави, Доналд Трамп, на својот твитер-профил објави дека ја напушта болницата.

Во Твитер објавата Трамп порачува дека КОВИД19 не е вирус кој треба да не плаши и доминира и дека тој по излегувањето од болницата се чувствува подобро отколку пред 20 години.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде