дома информација вест Познат писател си го одзеде животот

Познат писател си го одзеде животот

73
0

Писателот Марк Ељаш изврши самоубиство во Москва.

Според соговорниците на ТАСС, 85-годишниот пронаоѓач оставил проштално писмо.

  • Писателот и пронаоѓач Марк Ељаш изврши самоубиство, оставајќи и на својата внука проштално писмо во кое рече дека е тешко болен.

Внуката на Ељаж за агенцијата „Москва“ изјави дека ден претходно од него добила порака со текст од само два збора: „Умрев“.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде