дома информација вест Недела ќе биде неработен ден во Македонија

Недела ќе биде неработен ден во Македонија

74
0

Една од препораките на Комисијата за заразни болести е и недела да се прогласи за неработен ден на цела територија на Македонија.

Ова е една од мерките во новиот сет кој го предложи Комисијата за заразни болести до министерот за здравство, Венко Филипче.

Потребата за нов сет на мерки следува по зголемувањето на бројот на нови заразени со КОВИД19.

Во меѓувреме експертскиот тим работи на утврдување на изворите на заразата и ставање на ширењето на вирусот под контрола.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде