дома информација Најмоќниот пијалок: Ги отстранува сите токсини и стрес од организмот за 24...

Најмоќниот пијалок: Ги отстранува сите токсини и стрес од организмот за 24 часа – толку е силен што можете да го пиете само двапати годишно!

31
0

Традиционален рецепт за пијалок што ќе го оживее вашето тело!

Еликсир од лук и црвено вино го чисти организмот од вишок сол и маснотии, го решава проблемот со надуеност и вишок килограми.

Нашето тело понекогаш треба да се исчисти, а овој природен лек помага да се ослободиме од токсините и да ја подобриме циркулацијата во телото.

Оние кои го пробале исто така тврдат дека ќе ве ослободи од стрес и хроничен замор!

Состојки: 12 чешниња лук и половина литар црвено вино.
Подготовка: Излупете го лукот и исечкајте го, па ставете го во стаклено шише. Додадете го виното и добро запечатете. Да се чува на светло 2 недели и да се протресе неколку пати на ден.

По 2 недели исцедете го пијалокот и сипете во друго стаклено шише. Земете една лажичка три пати на ден за еден месец.

Забелешка: Ова е силен лек и затоа применувајте го со пауза од 6 месеци помеѓу 2 третмани, затоа само двапати годишно.

Извор: Still

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде