дома информација вест Најмногу Австралијанци убиени во нападите од ајкули годинава, експертите откриваат која е...

Најмногу Австралијанци убиени во нападите од ајкули годинава, експертите откриваат која е причината:

76
0

Најмногу Австралијци се убиени во нападите на ајкули оваа година.

Експертите ги поттикнува да размислат дали временскиот настан во Ла Ниња, поврзан со поладни температури на површината на морето во централниот дел на Пацификот, може да влијае на тоа каде ајкулите бараат плен.

Во неделата, полицијата во Западна Австралија го прекина потрагата по телото на Ендру Шарп, откако парчињата облеката и даската за сурфање на 52-годишниот се измија на плажата во близина на Есперанс.

Пријателите видоа ајкула како го гризе два дена порано.

Неговата смрт беше седма од каснување на ајкула во Австралија во 2020 година и шеста од неиспровоциран напад.

Извор: Theguardian.com

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде