дома информација вест Наутро облечете се потопло, попладне времето ќе ви послужи за прошетка во...

Наутро облечете се потопло, попладне времето ќе ви послужи за прошетка во природа на Сонце

36
0

Од денеска започнува благ пораст на дневните температури, а утринските ќе останат причично ниски.

Денеска не очекува сончево време со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Утринската дневна температура во Скопје ќе изнесува 7 степени, а максималната дневна температура ќе достигне високи 22 степени.

Ако излегувате наутро облечете се потопло и организирајте си прошетка во природа или семеен излет, времето ќе ви послужи.

Извор: УХМР

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде