дома животен стил КЕВИН ХАРТ по СТРАШНАТА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА. СЕГА Е ПОСИЛЕН ОД КОГА И...

КЕВИН ХАРТ по СТРАШНАТА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА. СЕГА Е ПОСИЛЕН ОД КОГА И ДА Е.

47
0

Само неколку месеци откако претрпе повреда на ‘рбетниот столб, Харт инсистира на тоа дека не се обидува да се врати. Но, тој е променет човек. И тој конечно научи да слуша.

КЕВИН ХАРТ ОДИ од темнината. Сончевата светлина нема да се прелее на планините Санта Моника за еден час, но актерот нуди брзо ракување и фрла нога над неговиот Еирдин, совесно ги разгрнува рацете и нозете додека се загрева неговиот пријател и долгогодишен личен тренер, Рон „Шефот“ Еверлајн лево од него на неблагодарна работа.

40-годишниот Харт носи сив дуксер, црни шорцеви и широка насмевка на лицето. Тој пијуцка енергетски пијалок и се жали за тривијалните главоболки на родителството додека римува со Мек Мил. „Јас сум големо куче“, скандира тој над ударот. Неговата сопруга и трите деца спијат во куќата на другиот крај на дворот, па претпоставуваме дека неговата сала е добро звучно изолирана.

По заменувањето на машини Харт и Еверлајн, Харт удобно трча со темпо од десет минути на милја. Харт споменува дека размислува да предложи тема на грд џемпер за Божиќната забава на неговата продуцентска куќа. „О, да?“ вели Еверлајн. „Тогаш ќе носам џемпер со твоето лице на него“. Харт експлодира, а рамената конвулзираат. И покрај сите препирки, деловната атмосфера не е шега. По мал одмор, двајцата мажи продолжуваат течно во ХИИТ тренинг со тегови. Помеѓу сетовите, Харт се врти врз тешка торба или работи на централното јадро со топка за стабилност и повремено го погледнува неговиот телефон; тој чека проценки на благајните за „jiуманџи: следното ниво“, што се отвори синоќа.

Нема ништо извонредно во гледањето на Харт, чија нето вредност се проценува на 200 милиони US$, кој мрчи низ секој сегмент на овој тренинг, освен во основа сè. Додека Харт се стркалува настрана за да стане од клупата, наместо да седне по сет подигање на тегови, следнава приказна се појавува во ситни детали: Ова е човек кој беше целосно неподвижен во болнички кревет по огромната сообраќајна несреќа пред само три месеци.

Тоа беше вид на несреќа што можеше да го промени животот на Харт засекогаш – којашто на своевиден начин и го направи тоа, како на кружен тек. Харт работи напоорно повеќе од еден час, правејќи чучњеви со тегови и стоечки подигања на тегови со рацете, и секакви рафали на Ердин. Еверлајн му подава тегови на прес-клупата и Харт изјавува дека е подготвен да оди погоре во тежина.

Откако го истурка и неговиот последен сет на чучњеви, Харт си трие едно место на грбот. Инсистирајќи на тоа дека не боли; тоа е само момент на слабост на патот кон зајакнување. Харт исто така тврди дека овие тренинзи не се дел од враќањето. „Не се обидувам да се вратам таму каде што бев порано – сакам да бидам подобар од порано“, вели тој, а потоа раскажува за моментот кога бил заглавен во брза помош.

*Непосредно по полноќ на 1 септември, Плимут Баракуда од 1970 година на Кевин Харт излета од патот во ридовите Малибу, оставајќи ги комичарот и уште две други лица заробени во возилото.

Извор: Men’s Health

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде