дома информација вест Инспекторите во текот на вчерашниот ден растуриле 4 свадби, организаторите ќе се...

Инспекторите во текот на вчерашниот ден растуриле 4 свадби, организаторите ќе се соочат со кривични пријави

410
0

Со интервентна полиција вечерва Државниот пазарен инспекторат растурил свадба во Кондово, дознава Слободен печат од извори во инспекторатот.

Ќе следуваат кривични пријави. Повеќе детали ќе има во текот на утрешниот ден, јавува Слободен печат.

И во Скопје инспекторите вечерва влегле во 2 угостителски објекти каде затекнале големи свадби и постапиле.

претходниот член,Ден на востанието на Македонија
Следната статијаМрачна прогноза на Светска банкa: 150 милиони луѓе ќе завршат во екстремна сиромаштија поради пандемијата

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде